Mechelen haalt een eerste thuiszege
Na een reeks teleurstellende resultaten, stonden de Mechelaars met de rug tegen de muur, en moest er dit weekend nog eens gewonnen worden.
De komst van Doornik was dan ook geen gemakkelijke opdracht. De Walen hebben zich in het tussenseizoen aardig versterkt en zijn volgens velen mede titel kandidaat.
Opmerkelijk bij Mechelen was de start van de jonge Mike Laumen in doel. De 17-jarige keeper liet een aantal goede invalbeurten opmerken en werd hiervoor beloond.
Het is Doornik die de score opent na amper 1 min, maar de Mechelaars weten onmiddellijk weer de stand via Cools in evenwicht te brengen.
Opnieuw kunnen de bezoekers een lichte voorsprong nemen, maar Mechelen weet de stand in de eerste periode nog op 2-2 te brengen.
In de tweede periode kunnen de bezoekers eerst opnieuw een voorsprong nemen, onder meer dankzij een derde penalty maar het zijn de Mechelaars die beter en beter in de match komen en ondermeer dankzij een efficiënte Michiels de derde periode kunnen aanvatten met een 8-6 voorsprong.
Een agressief spelend Doornik wordt in de derde periode vaak afgestraft en de Mechelaars maken er handig gebruik van.
Een korte break omwille van een elektriciteit storing, waarbij de volledige verlichting uitviel, brengt de thuisploeg niet uit hun concentratie en dankzij doelpunten van ondermeer Cools, Verschuren en opnieuw Michiels brengen zij de stand bij het aanvatten van de laatste periode op 15-11.
Tijdens de laatste periode kunnen de bezoekers geen vuist meer maken en kunnen de Mechelaars de match volledig naar hun hand zetten.
Mechelen overklast Doornik en via soms ‘prachtig’ waterpolo kan Mechelen de overwinning veilig stellen.
Het is Michiels die met zijn zesde van de avond de 21-12 eindstand kan vastleggen.
Een belangrijke zege voor de Mechelaars die nog steeds op een zesde plaats staan in het klassement, maar die opnieuw wat in de buurt komen van de top.
Volgende week staat er opnieuw een thuis match op het programma, en met de komst van Gent zouden de Mechelaars het jaar winnend moeten kunnen afsluiten.
Scoorden voor Mechelen :
Michiels 6
Cools 3
Verschuren 3
Publie 3
Wittevrongel 2
Claes 2
Lugovic 1
Mannaerts 1